SPOTKANIE W BIBLIOTECE
06.02.2019 r.

Biblioteka jest miejscem przyjaznym dla wszystkich czytelników. Przekonali się o tym nasi mili goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzicach, którzy 22.01.2019 r. odwiedzili Bibliotekę Dziecięcą.

Na wstępie zapoznali się oni z działalnością biblioteki, która obok swojej podstawowej funkcji, jaką jest opracowanie i wypożyczanie książek, organizuje wiele ciekawych zajęć.

Następnie z uwagą wysłuchali baśni „O rybaku i złotej rybce” zaprezentowanej za pomocą japońskiego teatrzyku kamishibai.

W naszych bibliotecznych zbiorach znajduje się bardzo dużo, pięknie wydanych, kolorowych książek z różnych dziedzin wiedzy. Nasi goście oglądali je z wielkim zainteresowaniem.

Podczas zajęć plastycznych, na których wykonywaliśmy kartki walentynkowe z serduszkiem w tle, był czas na rozmowę. Spotkanie, które przebiegało w bardzo serdecznej, pełnej wzajemnej akceptacji atmosferze, pozwoliło nam się lepiej poznać. Było to nasze pierwsze spotkanie i wszyscy wspólnie zdecydowaliśmy, że na pewno nie ostatnie. Zapraszamy serdecznie!

Tekst :Alicja Głąb
Fot.: Daria Jakubenas,