Przystanek Biblioteka 2019
14.01.2019 r.

Podobnie jak w latach ubiegłych Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach wspierała Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która w tym roku pod hasłem: Pomaganie jest dziecinnie proste grała dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu specjalistycznego dla szpitali dziecięcych.

Choć na zewnątrz nie było specjalnie mroźno, to Wolontariusze chętnie wstępowali do Biblioteki, gdzie czekały na nich gorące napoje i słodki poczęstunek, a także możliwość odpoczynku przed kolejnym etapem zbiórki pieniędzy. Każdy kwestujący Wolontariusz WOŚP wyposażony jest w identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka przeznaczone dla darczyńców.

Szefową świebodzickiego Sztabu WOŚP jest Pani Zofia Marek, a wynik zbiórki w Świebodzicach w roku 2019 wyniósł kwotę 109 301,14 złotych (w ubiegłym roku ponad 92 tysiące).

tekst: Małgorzata Grudzińska
fot.: Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach