JAK ZOSTAĆ CZYTELNIKIEM
08.10.2018 r.

To kolejne spotkania z cyklu „Czy wiesz jak?” Uczestnikami zajęć byli uczniowie kl. 1 z Publicznej Szkoły Podstawowej Integracyjnej (25.09.2018) oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 (4.10.2018). Spotkania te stanowiły wstęp do organizowanej akcji „Drzwi Otwarte Biblioteki Dziecięcej”, która odbędzie się 13 października 2018r., w godz. 10.00-16.00. Serdecznie zapraszamy.

W kl. 1b z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 zajęcia rozpoczęły się od czytania przygód jeża Jerzyka i jego przyjaciół z Gangu Słodziaków. Natomiast w pozostałych klasach pierwszych dzieci wysłuchały książek „Kicia Kocia w bibliotece” Anity Głowińskiej, „Wizyta w bibliotece” Clemence Masteau i „Basia i biblioteka” Zofii Staneckiej. Drugą część zajęć poświęciliśmy na przygotowanie plakatu – Jak zostać czytelnikiem. Dzięki takiej formie pracy dzieci dowiedziały się w jakich dniach i godzinach czynna jest bibliotek, co należy zrobić aby zapisać się do biblioteki i otrzymać kartę czytelnika oraz co można robić w bibliotece. Uczniowie wykazali się sporą kreatywnością uzupełniając plakat własnymi przykładami na to, co można robić w bibliotece.

Tekst: Agnieszka Okarmus
Fot. Wychowawcy poszczególnych klas