AKTUALNO列I

POD STARYM WAWELEM PRZYG笈 BEZ LIKU
(Legenda o z造m smoku i sprytnym szewczyku)
31.08.2018 r.

Na zako鎍zenie s這necznych wakacji 30.08.2018 r. Biblioteka Dzieci璚a zaprosi豉 Teatr Profilaktyki i Edukacji MASKA z Krakowa. W wykonaniu m這dych aktor闚, 鈍iebodzickie przedszkolaki obejrza造 spektakl "Pod starym Wawelem przyg鏚 bez liku. Legenda o z造m Smoku i sprytnym Szewczyku".

T star legend znaj wszyscy. Smok, kt鏎y zamieszka w jamie pod Wawelem, pali
i po瞠ra wszystko co 篡je. Kr鏊 Krak w trosce o los swoich poddanych 鄉ia趾owi, kt鏎y zg豉dzi Smoka, obieca odda w nagrod p馧 kr鏊estwa i r瘯 pi瘯nej Kr鏊ewny.

Pokona Smoka nie uda這 si ani dzielnym rycerzom, ani pot篹nym magom, tylko szewczykowi Skubie, kt鏎y owcz sk鏎 wype軟ion siark i pieprzem pod這篡 Smokowi. Fortel si uda, Smok zjad owc i przera穎ny biega w poszukiwaniu wody. Szewczykowi, kt鏎y by bardzo dobrym cz這wiekiem, 瘸l si zrobi這 Smoka. Da cierpi帷emu zwierzakowi lekarstwo na zgag. Wdzi璚zny Smok obieca popraw, bo zrozumia, 瞠 je瞠li b璠zie dobry, to inni te b璠 dla niego dobrzy.

Ta na nowo opowiedziana historia wawelskiego Smoka i szewczyka Skuby uczy, 瞠 ka盥emu, nawet bardzo z貫mu nale篡 da drug szans. Dzieciom, kt鏎e z przej璚iem 郵edzi造 losy bajkowych bohater闚 bardzo podoba這 si to szcz窷liwe zako鎍zenie. Gromkimi brawami nagrodzi造 gr aktor闚 i z u鄉iechem pozowa造 do pami徠kowych fotografii.

Tekst: Alicja G陰b
Zdj璚ia: Ewa Tadeuszak