GDZIE MIESZKA BAJECZKA?
27.08.2018 r.

Na to pytanie, które zawarł w swoim wierszu Czesław Janczarski, szukały odpowiedzi maluszki z Przedszkola Koniczynka, które 23 sierpnia 2018 r. wraz z wychowawczynią, panią Józefą Sadulak, odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą.

Według dzieci bajeczka może mieszkać wszędzie:w domu, szafie, szufladzie, przedszkolu a nawet w lesie i oczywiście w bibliotece. Piękne, kolorowe bajeczki stoją tu równiutko poukładane na półkach, wystarczy tylko po nie sięgnąć, wypożyczyć, przeczytać a później oddać.

Ale cóż to, na bibliotecznych stołach mały, psotny Chochlik pomieszał książki. Przed dziećmi stanęło nie lada wyzwanie - miały posegregować książki, których bohaterami były: misie, koty, smoki i krasnoludki. Pomógł im w tym "Wesoły pociąg". Przedszkolaki brały ze stołu książki i w takt piosenki "Jedzie pociąg z daleka" odwiedzały kolejne miejscowości, w których mieszkali nasi bajkowi przyjaciele: KOTOWICE, KRASNOLUDKOWO, SMOCZYJANÓW i MISIACZKOWO. Zostawiały książki na odpowiedniej stacji i jechały dalej. Pociąg jeździł tak długo, aż wszystkie książki zostały poukładane. Na zakończenie spotkania dzieci wybierały miejsca, w których chciałyby zamieszkać. Najwięcej małych sąsiadów miałby...smok! Pewnie dlatego, że bajkowy smok wcale nie jest groźny, zwłaszcza dla swoich przyjaciół.

Tekst i zdjęcia: Alicja Głąb