W ŚWIECIE PRZYGÓD PIPI WĘDROWNICZKI
27.07.2018 r.

26 lipca biblioteka dziecięca gościła aktorów z Teatru Urwis z Krakowa. W wakacje dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Pipi Wędrowniczka". Jest to bajka na podstawie postaci Pippi Langstrumpf szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren.

Sympatyczna rudowłosa Pipi, odkrywa nieznany dla niej świat - Chiny, Indie, plemię Indian - w poszukiwaniu swojego taty, Pirata. Humorystyczna bajka uczy dzieci zaradności, samodzielności oraz daje możliwość poznania elementów kultury różnych zakątków świata, w tym ubioru, obyczajów, muzyki itp. W spektaklu uczestniczyło 120 osób, między innymi dzieci z Niepublicznego Przedszkola Językowego Chatka Puchatka, Publicznego Przedszkola Nr 3 Niezapominajka, półkolonii zorganizowanej w Miejskim Domu Kultury, podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy oraz nasi najmłodsi czytelnicy wraz z rodzicami, babciami i dziadkami. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, a na zakończenie nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Ewa Tadeuszak
Fot. Agnieszka Okarmus