SPORT I ZABAWA DOBRE NA NIEPOGODĘ
20.07.2018 r.

18 lipca bibliotekę dziecięcą odwiedziła grupa dzieci z półkolonii zorganizowanej w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach.

W pierwszej części spotkania uczestnicy wzięli udział w turnieju sportowym. Pierwsze zadanie to podział zawodników na trzy grupy, przy czym każda z grup musiała przygotować swój herb. I tak powstały następujące zespoły: "Cool girls", "Czterolistni" i "Dzielne Kobry". Po dokonaniu prezentacji drużyn rozpoczęliśmy rywalizację, biorąc udział w takich rozgrywkach, jak: "Uwięzione koło", "Kulawy Jack", "Niewidoczny cel" oraz "Uciekające lotki". Największą liczbę punktu zdobyła drużyna "Cool girl".
Po zmaganiach sportowych nadszedł czas na odpoczynek. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych. Wspólnie odgadywały różne zagadki literackie, rozwiązywały rebusy, quizy i krzyżówki. Wzięły również udział w grach i zabawach ruchowych ze śpiewem, a także kolorowały obrazki oraz grały w gry planszowe. Na zakończenie wspólnie odtańczyliśmy taniec "Chocolate", który sprawił nam wiele radości.

Następnego dnia wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali dyplomy i słodki upominek.

Agnieszka Okarmus, Ewa Tadeuszak
Fot.: Paulina Pelc