DZIEŃ DINOZAURA
28.02.2018 r.

26 lutego obchodzony jest Dzień Dinozaura. Jest to nietypowe święto, ale dzieciom sprawiło ogromną radość. Biblioteka dziecięca postanowiła przyłączyć się do obchodów takich świąt. Inspiracją stały się dwie książki, które biblioteka posiada w swoim księgozbiorze - "Wiersze dla dzieci na każdą okazję" oraz "Piosenki dla dzieci na każdą okazję". Obie zawierają różne nietypowe święta, które w danym miesiącu można obchodzić.

Aby zainteresować dzieci tematem dinozaurów, wykorzystano różne książki, przygotowano wystawkę tematyczną i przeprowadzono zajęcia. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas 1-3 ze świetlicy szkolnej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Na powitanie wysłuchały piosenki pt. "Mały Dinuś". Były zagadki, krzyżówki, informacje i ciekawostki o dinozaurach, oglądanie książek, bajki i wierszyki, zabawy ruchowe, kolorowanie obrazków, gra pamięciowa - Dinozaury i inne jurajskie potwory. Dzieci wysłuchały bajkę pt. "Z przyjacielem przez świat". Uczniowie wysłuchali też dźwięki z prehistorycznego lasu z filmu "Park Jurajski". Dowiedziały się również, że nawet w dzisiejszych czasach można spotkać dinozaury, choćby w Parkach Jurajskich. Na zakończenie zajęć odbył się quiz podsumowujący zdobyte wiadomości.

Ewa Tadeuszak

(zdjęcia dinozaurów pochodzą z prywatnej kolekcji bibliotekarki Agnieszki Okarmus)