TO JUŻ 3 LATA I CZEKAMY NA KOLEJNE
27.02.2018 r.

22. lutego 2018 roku, Dyskusyjny Klub Fantasy, działający w Oddziale Dziecięcym naszej Biblioteki, obchodził 3 rocznicę. Członkowie klubu, to wspaniali młodzi ludzie, którzy pragną rozwijać swoją pasję do czytania, ale nie tylko. Mamy na swoim koncie wiele ciekawych inicjatyw, takich jak: Biblioteczne Pogotowie Książkowe, przedstawienia - "Władcy pierścieni" oraz "Harry'ego Pottera", Noc w bibliotece, a także wakacyjny wolontariat.

Klub powstał 19. lutego 2015 roku i w pierwszym roku działalności liczył 18. członków. Z roku na rok, zarówno uczestnicy, jaki i ich liczba zmieniają się. Część z nich rozpoczyna naukę w szkołach średnich i niestety nie mają zbyt wiele wolnego czasu. Ale zawsze pojawia się ktoś nowy, kto szybko zaprzyjaźnia się z pozostałymi członkami klubu.

Podczas ostatnich spotkań odbyła się uwielbiana przez klubowiczki Noc w bibliotece. Męska część klubu, wraz z jedną klubowiczką, przygotowała nam niespodziankę - przybycie Świętego Mikołaj, wraz z elfem i reniferem. A tam gdzie Mikołaj, tam i prezenty, oczywiście przygotowane przez wszystkich klubowiczów.

Podczas kolejnego spotkania klubowicze ponownie zostali obdarowani prezentami. Tym razem za aktywny udział na rzecz Dyskusyjnego Klubu Fantasy. Część nagród pochodziła z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, która pełni rolę koordynatora Dyskusyjnych Klubów Książki na terenie Dolnego Śląska, a pozostałe zostały ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świebodzicach. Na najbliższym spotkaniu opracujemy plan działania na obecny rok. Ciekawe co wymyślimy?

Agnieszka Okarmus
moderator Dyskusyjnego Klubu Fantasy