DZIEŃ KOTA - NAJLEPSZEGO PRZYJACIELA CZŁOWIEKA
19.02.2018 r.

Kot został udomowiony w Egipcie około II tysiąclecia p.n.e. Najpierw był sprzymierzeńcem człowieka w walce z gryzoniami, później zaczął być traktowany jak członek rodziny, a nawet czczony jako święte zwierzę. Obecnie można przyjąć, że liczba kocich ras wynosi 44 i można je posegregować na cztery grupy: koty perskie i egzotyczne, koty półdługowłose, koty krótkowłose oraz koty orientalne.

To właśnie koty były tematem zajęć, które odbyły się 8 lutego 2018 r. Tematyka ta była powiązana ze Świętem kotów obchodzonym 17 lutego. Uczniowie kl. 3b z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Jednak nasze koty były bardzo nietypowe, bo wykonane ze zniszczonych książek. Wszyscy wspaniale się bawili. A nasze wielokolorowe koty są naprawdę nietypowe i stały się inspiracją dla wszystkich odwiedzających naszą Bibliotekę.

Po zajęciach została przygotowana wystawka, prezentująca nasze prace oraz książki o naszych kocich pupilach.

Przedstawiamy kilka nietypowych świąt obchodzonych w najbliższym czasie:

• 16 lutego - Międzynarodowy Dzień Listonosza

• 17 lutego - Dzień Kota