AKTUALNOŚCI

 

JEST TAKI DZIEŃ... 
29.12.2017 r.  


Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci. W ten szczególny, przedświąteczny czas do biblioteki zaproszeni zostali uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Świebodzicach W półmroku jaśniała choinka, a my rozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych w Polsce i w innych krajach. Później dzieci nakryły białym obrusem świąteczny stół, na którym nie mogło zabraknąć opłatka i talerza dla zamorskiego gościa. Mówiliśmy również o potrawach wigilijnych. Jest to zazwyczaj barszcz z uszkami, zupa grzybowa, pierogi z kapustą i grzybami, ryba i kompot z suszonych owoców. W niektórych domach przyrządza się jeszcze kluski z makiem, kapustę z grochem i kutię. Wśród ciast królują makowce i pierniczki.

Dzieci z uwagą wysłuchały świątecznych przygód Tupcia Chrupcia i Osiołka Bonifacego, rozwiązały świąteczną krzyżówkę i przy wtórze radosnych, świątecznych piosenek rysowały piękne, związane ze świętami obrazki.

„Jest taki dzień bardzo ciepły choć grudniowy...” śpiewały dzieci.

Z całego serca życzymy wszystkim dzieciom aby Święta Bożego Narodzenia były dla nich zawsze pełne, ciepła, blasku, szczęścia i miłości.

Alicja Głąb

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
 

 

 

  •   strona główna  •  do góry  •