Znamy wyniki ogólnopolskiego konkursu literackiego "Trzy strony"
06.12.2017 r.

Instytut Książki wspólnie z Fundacją Nowoczesna Polska zorganizowali konkurs literacki Trzy strony, w którym udział wzięli uczestnicy Dyskusyjnych Klubów dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Opowiadania miały być zainspirowane cytatem z Jądra ciemności Josepha Conrada "Znałem go o tyle, o ile człowiek może poznać drugiego człowieka".

Dyskusyjny Klub Fantasy, działający przy Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach, reprezentowały dwie członkinie - Emilia Wzgarda z opowiadaniem Kim jesteś, Tom? i Kalina Bartosiewicz z opowiadaniem Niebliski przyjaciel. Jury w składzie: Wojciech Chmielewski, Dariusz Kawa i Jarosław Lipszyc nagrodzili najlepsze opowiadania. Laureatką konkursu została Emilia Wzgarda, zajmując III miejsce w kategorii 12-15 lat, która wraz z moderatorką, Agnieszką Okarmus, pojechały 4 grudnia 2017 roku do Instytutu Książki w Krakowie na galę wręczania nagród. Zwycięzcy otrzymali czytniki książek elektronicznych oraz pamiątkowe dyplomy, które zostały im wręczone przez Dariusza Kawę z Instytutu Książki, Jarosława Lipszyca - prezesa Fundacji Nowoczesna Polska, oraz Paulinę Choromańską - koordynatorkę projektów z Fundacji Nowoczesna Polska.

Po gali wręczania nagród, zwycięzcy konkursu wraz z opiekunami zwiedzili Instytut Książki, obejrzeli spektakl pt. Opowieść wigilijna w Teatrze Współczesnym oraz zwiedzili Podziemia Rynku.

Agnieszka Okarmus

PLIKI DO POBRANIA: