AKTUALNOŚCI

 

6. FESTIWAL AKTORSTWA FILMOWEGO –POFESTIWALOWE REFLEKSJE 
18.10.2017 r.  


            Za nami 6. Festiwal Aktorstwa Filmowego, którego tegoroczna edycja odbywała się we Wrocławiu, a także w Bystrzycy Kłodzkiej i w Świebodzicach. Bez fałszywej skromności można stwierdzić, że wybór Świebodzic był pokłosiem aktywności kulturalnej użytkowników świebodzickiej Biblioteki i kilkuletniej obecności na wielu filmowych wydarzeniach, w szczególności na Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy, którego dyrektorem był Pan Stanisław Dzierniejko.  Witając świebodzicką publiczność, przyznał, że był to jeden z powodów, dla których Świebodzice zostały wybrane jako współorganizator tego Festiwalu.

            Po 6. Festiwalu Reżyserii Filmowej odbywającym się w Świdnicy w dniach 1 – 6.06.2013 roku, Stanisław Dzierniejko spotkał się z entuzjastami sztuki filmowej w świebodzickiej Bibliotece. Interesujące rozmowy i  przemiła atmosfera miały odzwierciedlenie w dedykacji, jaką w kronice bibliotecznej zostawił Stanisław Dzierniejko: Na pamiątkę z bardzo uroczego i sympatycznego spotkania.

            W roku 2014 świebodziccy Seniorzy byli już identyfikowalni i rozpoznawalni na Festiwalu, a kolejne spotkanie ze Stanisławem Dzierniejką, to kolejne wyrazy sympatii dyrektora Dzierniejki: Dla Seniorów ze Świebodzic moc serdecznych uścisków.

             W roku 2015, kiedy Festiwal odbywał się w Jeleniej Górze, Biblioteka zorganizowała integracyjny wyjazd na imprezy festiwalowe, w którym uczestniczyli  Seniorzy i młodzież z Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Cierniach. W planach była projekcja filmu „Carte blanche”, odbywająca się w Jeleniogórskim Centrum Kultury oraz spektakl teatralno-muzyczny „Z obłoków na ziemię” w wykonaniu Jana Nowickiego, w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach. Obie imprezy dzieliła zbyt mała ilość czasu, by zdążyć z Jeleniogórskiego Centrum Kultury do Teatru Zdrojowego. Świebodzicka grupa nie zdążyła na czas. Uprzedzony o tym  JAN NOWICKI CZEKAŁ 20 MINUT                               z rozpoczęciem spektaklu, a Stanisław Dzierniejko tym razem napisał tak: Ukochanej grupie Fanów Festiwalu Reżyserii Filmowej Staś Dzierniejko.

            W tym roku Świebodzice przeżyły prawdziwe święto filmowe, goszcząc największe gwiazdy polskiego kina. Jeszcze przed Festiwalem odbyły się w Bibliotece projekcje filmów Powidoki i Smoleńsk, w których zagrali goście świebodzickiej edycji FAF: Bogusław Linda i Anna Samusionek. Spotkanie na żywo z aktorami było niezapomnianym przeżyciem dla miłośników kina, a dla wyrobionych filmowo i artystycznie użytkowników Biblioteki - radosnym i ekscytującym filmowym wydarzeniem.

            Podkreślić trzeba zaangażowanie świebodzickich bibliotekarek w koordynację uczestnictwa czytelników Biblioteki w wydarzeniach kulturalnych, odbywających się poza Świebodzicami. To panie: Janina Dubrownik, Agnieszka Konieczna, Anna Sędziak, a przede wszystkim Beata Wiciak, która niestrudzenie mobilizowała wszystkich do aktywności filmowej, a także była inicjatorką i organizatorką spotkania w świebodzickiej Bibliotece.


6 Festiwal Reżyserii Filmowej 2013

   

 

7 Festiwal Reżyserii Filmowej 2014

   

   

 

8 Festiwal Reżyserii Filmowej 2015 r.

   

   

 

6 Festiwal Aktorstwa Filmowego 2017 r.
 
   
 
 

 

 

  •   strona główna  •  do góry  •