SPOTKANIE Z BAJKAMI
04.10.2017 r.

Dnia 29 września obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. Biblioteka dziecięca przygotowała w tym dniu imprezę czytelniczą dla przedszkolaków. Uczestniczyły w niej dzieci z Niepublicznego Przedszkola Koniczynka 1 wraz ze swoją panią Józefą Sadulak. Nasza placówka od wielu lat współpracuje z tym przedszkolem.

Dzieci biorą aktywny udział w konkursach plastycznych, spotkaniach autorskich, lekcjach bibliotecznych itp. Wielu z nich za sprawą akcji" W krainie książki" stało się naszymi czytelnikami. Pani bibliotekarka przygotowały dla nich zajęcia pt. " Bajkolandia". Maluchy odgadywały zagadki, oglądały książki , grały w kalambury oraz kolorowały obrazki. Podczas zajęć poznały również wspaniałych bajkopisarzy: H.Ch. Andersena, braci J. W. Grimm. Ch. Perraulta. Na zakończenie bibliotekarka przeczytała im bajkę pt. " Alicja w krainie czarów".

Ewa Tadeuszak