AKTUALNOŚCI

 

MUZYKA i ZAMEK KSIĄŻ – czyli SENIORZY na XIV Festiwalu (Ensemble) 
28.08.2017 r.  


Już po raz piąty Seniorzy zaprzyjaźnieni z biblioteką uczestniczyli w XIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej Księżnej Daisy, odbywającym się w dniach 18 .o8.2017 – 27.08.2017 w Zamku Książ. Festiwal jest miejscem wspólnych występów uznanych artystów z młodymi studentami szkół artystycznych. Tym razem braliśmy udział w dwóch wydarzeniach artystycznych: 22 sierpnia wysłuchaliśmy utworów Ludwiga van Beethowena, Jozepha Haydna, Dymitra Szostakowicza oraz premierowego utworu specjalnie napisanego na festiwal „The Black Loge”, autorstwa Mikołaja Majkusiaka.

Koncert finałowy, na którym zostały przedstawione utwory Wolfganga Amadeusa Mozarta, Johannesa Brahmsa, Beli Bartoka i Roberta Schumanna był dedykowany pamięci dziennikarza, prezentera ” Faktów,” Grzegorza Miecugowa, zmarłego 26 sierpnia br.

Profesjonalizm, kunszt, odpowiedni dobór utworów, a przede wszystkim wspaniała atmosfera - to wszystko sprawiło, że to wydarzenie artystyczne wywarło na nas wyjątkowe wrażenie i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Janina Dubrownik

Zdjęcia Elżbieta Chrobak
Janina Dubrownik

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 

 

 

  •   strona główna  •  do góry  •