AKTUALNOŚCI

 

Dawnych legend czar… 
16.05.2017 r.  


6 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z uczniami Gimnazjum Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach. W czasie spotkania dowiedzieli się oni jak działają wyszukiwarki w bazach danych książek, jakie są rodzaje katalogów i w jaki sposób odnaleźć książkę jeśli nie pamiętamy tytułu lub autora oraz jak ją zamówić .

W drugiej części naszego spotkania przypomnieliśmy sobie teksty legend polskich i obejrzeliśmy te opowieści w nowych współczesnych wersjach stworzonych przez reżysera Tomasza Bagińskiego nominowanego do Oskara za film krótkometrażowy " Katedra".

Cykl "Legend Polskich" ,składających się jak na razie z filmów tj. Jagna, Twardowski i Twardowski 2.0, Bazyliszek oraz Smok , wyprodukowała grupa Allegro. Młodzież była bardzo zainteresowana adaptacjami filmowymi, w których nastąpiło znakomite połączenie współczesności z dawnymi podaniami wciąż aktualnymi ze swoimi przesłaniami.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne filmy, które odkrywają przed nami uroki książek z którymi dawno się rozstaliśmy.

 

   

   

 

 

  •   strona główna  •  do góry  •