POROZMAWIAJMY O KSIĄŻKACH CZYLI
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
31.03.2017 r.

Dyskusyjny Klub Książki działający przy naszej Bibliotece liczy już niemal 10 lat. To miejsce dla osób lubiących czytać, ale i dzielić się wrażeniami, jakie przeżywają w czasie obcowania z książką, a także dla tych, którzy po prostu potrzebują rozmowy, kiedy ujrzą ostatnie słowa powieści z napisem <<koniec>>.

Przez cały okres działalności gościliśmy w ramach spotkań w DKK pisarzy wielkiego formatu: m. in.: Olgę Tokarczuk, Joannę Bator, Mariusza Czubaja, Stanisława Srokowskiego, a także autorów bardzo popularnych i lubianych przez czytelników Biblioteki: Małgorzatę Kalicińską, Agatę Bizuk, Agnieszkę Lingas-Łoniewską czy Krystynę Śmigielską. To w DKK dyskutowaliśmy nad losami Papuszy czy Narzeczonej Schulza, czyli Józefiny Szelińskiej, a także uczestniczyliśmy w Ogólnopolskich Dyskusjach Literackich rozprawiając m. in. nad książką "Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa" Harukiego Murakamiego.

Pierwsze spotkanie stacjonarne w DKK miało odsłonę 30 marca 2017 r.

Tym razem głos oddaliśmy naszym Klubowiczom, którzy przygotowali tytuły książek, które warto przeczytać. Większość z nich znajduje się w zbiorach Biblioteki, dlatego zamieszczona poniżej lista stanowi cenne źródło informacji, czego poszukiwać w świebodzickiej książnicy. Klubowicze z wielkim zaangażowaniem i emocjami opowiadali o wybranych książkach, a różnorodność polecanych tytułów sprawiła, że co raz przenosiliśmy się w inne klimaty: historyczne, romansów, obyczajowe, ale nie zabrakło też wydawnictw popularnonaukowych.
(Marco Polo: "Opisanie świata", czy "Ojca Grande porady na zdrowe życie"). Klubowicze rekomendujący książki, to wytrawni, długoletni czytelnicy biblioteki i znawcy literatury, można więc z całą stanowczością polegać na ich zdaniu.

WARTO PRZECZYTAĆ: KLUBOWICZE DKK POLECAJĄ:

1. Cherezińska Elżbieta: (poleca Barbara Sztern)
    · Gra kości
    · Harda
    · Korona śniegu i krwi
    · Królowa
    · Turniej cieni

2. Gargaś Gabriela: (poleca Wieslawa Kańska)
    · A między nami wspomnienia

3. Herman Leszek (poleca Róża Stolarczyk)
    · Latarnia umarłych
    · Sedinum. Wiadomości z podziemi.

4. Jagielski Wojciech: (poleca Janina Dubrownik)
    · Wszystkie wojny Lary

5. Munzer Hanni (poleca Krystyna Dziurzyńska)
    · Miłość w czasach zagłady

6. Marco Polo (poleca Bronislawa Bednarek)
    · Opisanie świata

7. Niedźwiecki Ravicz Zbigniew (poleca Beata Wiciak)
    · Błękitna tożsamość

8. Ojca Grande przepisy na zdrowe życie (poleca Bronisława Bednarek)

9. Oz Amos (poleca Halina Koncewicz)
    · Opowieść o miłości i mroku

10. Vulliammy Ed (poleca Róża Stolarczyk)
    · Wojna umarła, niech żyje wojna

11. Yanaihava Hanya (poleca Janina Dubrownik)
    · Małe życie

Beata Wiciak
moderator DKK przy MBP w Świebodzicach.
fot. Janina Dubrownik i Beata Wiciak.