AKTUALNOŚCI

 

NOWOCZESNY SENIOR
CZYLI SENIORZY MBP NA SPOTKANIU Z PROFESOREM MIODKIEM 
17.11.2016 r.  


W sali sesyjnej Dworca Głównego PKP w dniu 14 listopada 2016 r. na zaproszenie Fundacji Grupy PKP "Nowoczesny Senior- nauka i integracja" w ramach akcji WroAccsssible, Seniorzy skupieni przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach oraz uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach z nauczycielką panią Jolantą Bieniasz wzięli udział w spotkaniu z profesorem Janem Miodkiem. 

Ten uznany maestro języka polskiego i jeden z najbardziej rozpoznawalnych Seniorów, zgromadzonym rówieśnikom powiedział:

[…] Granice wieku przesunęły się. Proszę się nie bać, proszę się przemóc, to wszystko jest dla ludzi. Trzeba się odważyć […] Nie bójcie się, opanujecie to, […] Dacie sobie radę, to jest tylko ulepszona maszyna do pisania, a jeśli połkniecie haczyk jak przysłowiowa rybka, tak jak ja połknąłem, kiedy się odważyłem odstawić maszynę do pisania. Zasiąść do komputera i na bieżąco poprawki nanosić, przecież to jest cudowne, jaki to jest zysk czasu, jak połkniecie ów haczyk jak rybka. Zakochacie się w komputerze. […] Wpisują się Państwo w ten piękny dzisiaj nurt aktywności intelektualnej ludzi starszych. Kiedy zasiadłem do komputera też miałem swoich dziesiąt lat, no nie siedemdziesiąt, ale już też byłem Panem w średnim wieku […].

Beata Wiciak
MBP w Świebodzicach

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 

 


 
 

 

  •   strona główna  •  do góry  •