AKTUALNO¦CI

 

WAKACJE Z PRZEDSZKOLAKAMI 
26.07.2016 r.  


22 lipiec okazał się kolejnym słonecznym dniem. Panie bibliotekarki zaprosiły tym razem na spotkanie dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2. Zajęcia odbyły się na ¶wieżym powietrzu, a dokładnie pod lip±. Dzieci usiadły w kręgu na ławeczkach i wysłuchały bajki pt.: "Czarodziej Leonard i stary d±b". 

Następnie odgadywały zagadki, które dotyczyły znanych postaci bajkowych takich jak: Kubu¶ Puchatek, Calineczka, królewna ¦nieżka, Samochwała, Kaczka Dziwaczka itp. Ponadto, na tablicy zamieszczone były napisy, maluchy zgadywały z jak± bajk± im się kojarz± np.: jabłko, pantofelek, kareta, koszyczek. Kolejna zabawa literacka polegała na uważnym słuchaniu czytanego tekstu, podczas którego dzieci musiały na¶ladować głosem, ruchem, gestem bohaterów krótkiego utworu (koguta, rycerzy, króla i królewny). Było to zadanie na koncentracje.

Po zmaganiach z literatur±, nadszedł czas na gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty. Były tańce i zabawy ze ¶piewem: "Rolnik sam w dolinie", "Pingwin", "Stary niedĽwiedĽ", "Idzie zuch", "Łabędzie", "Mam chusteczkę haftowan±" itp. W zabawie "Jestem muzykantem", dzieci na¶ladowały granie na różnych instrumentach: flet, tr±bka, bęben, skrzypce. W zajęciach wykorzystano piosenki z płyty " Muzyczny ¶wiat zabaw".

Na zakończenie odbyło się puszczanie kolorowych baniek mydlanych. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Dzieci otrzymały lizaki, a panie w ramach podziękowań kolorowe kwiaty wykonane z papieru. W zajęciach pomagały nam wolontariuszki : Sandra Wiktorek i Emilia Wzgarda. Składamy im serdeczne podziękowania.

Tekst: Ewa Tadeuszak, Alicja Gł±b
Fot: Agnieszka Okarmus, wolontariuszka Sandra Wiktorek

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 

 

 

  •   strona główna  •  do góry  •