WAKACJE SPOTKANIE POD LIPĄ
26.07.2016 r.

„Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie” - zapraszał Jan Kochanowski we fraszce „Na lipę”. My również mając w otoczeniu biblioteki piękne lipy, postanowiłyśmy już po raz kolejny zaprosić dzieci, rodziców i dziadków do chłodnego cienia tego szlachetnego drzewa. Na spotkaniu 21 lipca pojawiły się dzieci ze świetlicy środowiskowej „Tęczowa Gromada” oraz pozostali czytelnicy naszej biblioteki. Czekał tam na nich miły odpoczynek z książką oraz familijne gry i zabawy ruchowe.

Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania bajki pt. „Czerwony Kapturek” w nawiązaniu do obchodzonego 19 lipca Dnia Czerwonego Kapturka. Dzieci z przyjemnością oglądały piękne, kolorowe książki i z łatwością odpowiadały na zagadki, rozwiązywały bardzo lubiane kalambury (tytuły książek, przysłowia). Było wiele tańców integracyjnych umożliwiających wzajemne poznanie się dzieci.

Niesłabnącym powodzeniem cieszą się duże bańki mydlane, które mienią się w słońcu różnymi kolorami. Dziewczynki świetnie sobie radzą z hula hopem, a chłopcy z trafianiem do celu. Przechodnie z zaciekawieniem przyglądali się naszej zabawie i często, zwłaszcza gdy byli z dziećmi decydowali się do nas dołączyć. Wszyscy witani byli bardzo serdecznie.

W zajęciach pomagały zaprzyjaźnione z biblioteką wolontariuszki Sandra Wiktorek i Emilia Wzgarda. Naszym miłym gościem była pani Dagmara Krekora z Telewizji Regionalnej, która uwieczniła na filmie nasze wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie i zapraszamy ponownie w sierpniu.

Alicja Głąb, Agnieszka Okarmus, Ewa Tadeuszak
Fot. wolontariuszka Sandra Wiktorek