KONKURS PLASTYCZNY DLA NAJMŁODSZYCH CZYTELNIKÓW
17.06.2016 r.

Dnia 16 czerwca 2016 roku w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach odbyło się rozwiązanie konkursu plastycznego. Tematem przewodnim byli " Bohaterowie baśni i bajek"( H. Ch. Andersen, J. W. Grimm i Ch. Perault). Przeznaczony był on dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Na konkurs wpłynęło 80 prac indywidualnych i 2 grupowe.

Placówki, które wzięły w nim udział to: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr3, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr4, Zespół Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych z oddziałami integracyjnymi, Świetlica środowiskowa, Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie, Niepubliczne Przedszkole Językowe "Chatka Puchatka", Niepubliczne Przedszkole " Kraina Marzeń", Publiczne Przedszkole Nr3, Publiczne Przedszkole Nr2 z oddziałami integracyjnymi. Jury wybrało 37 prac, które zostały wyróżnione. Można je podziwiać na wystawie w bibliotece dziecięcej. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. " Maruba i lamparty" przygotowane przez swoich rówieśników uczniów kl. IIb, pod kierunkiem pani Bożeny Czykiety .Sztuka opowiada o wyprawie małego murzynka Maruby do dżungli po kokosy. Chłopiec chciał je sprzedać, aby kupić naszyjnik dla swojej mamy z okazji zbliżającego się Święta Matki. Przepiękne , pomysłowe, kolorowe dekoracje wzbudziły wśród widowni zachwyt. W przedstawieniu znalazło się mnóstwo piosenek i rytmiczne, afrykańskie tańce. Doskonała gra małych aktorów została nagrodzona gromkimi brawami. Wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy i książeczki.

WYRÓŻNIENIA:

1. Ola Kierczyńska