DZIEŃ DZIECKA W BIBLIOTECE
06.06.2016 r.

1 czerwca wszystkie dzieci małe i duże mają swoje święto. W ten słoneczny, radosny dzień bibliotekę wypełnił wesoły gwar i śmiech dzieci. Odwiedzili nas uczniowie klas 1-3

z zaprzyjaźnionej z biblioteką Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie. Dla dzieci przygotowane zostały zabawy na świeżym powietrzu. Malowaliśmy różne wzory kredą na chodniku, bawiliśmy się hula hopem, tu trzeba dodać że pomysłowość dzieci jest nieograniczona, uznały, że można kręcić kołem tradycyjnie biodrami, ale można też na rękach i...szyi. Były również zabawy sprawnościowe, trafić woreczkiem do kółka to nie takie proste, zwłaszcza gdy stoi się tyłem do celu. Najwięcej emocji zawsze budzą w dzieciach bańki mydlane, szczególnie wtedy, gdy puszczają je same. Wielkie kolorowe bańki unoszą się w powietrzu, a dzieci starają się je złapać, to naprawdę wspaniała zabawa. Na zakończenie spotkania nasi mali goście wysłuchali informacji o bibliotece oraz o nowej formie zapisu do biblioteki i karcie elektronicznej, którą już niedługo będzie miał każdy czytelnik. Nasze wspólne świętowanie osłodziły lizaki, bo tak powinno być radośnie, kolorowo i słodko nie tylko w Dniu Dziecka, ale zawsze. Bardzo dziękujemy pani Eulalii Jennings, pani Bogumile Lerh i pani Katarzynie Hrynacz za wieloletnią miłą współpracę. Życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym oraz wspaniałych wakacji.

Alicja Głąb, Agnieszka Okarmus