W kręgu Harry'ego Pottera
17.05.2016 r.

W piękne sobotnie popołudnie, 14 maja 2016 roku, klubowicze Dyskusyjnego Klubu Fantasy zabrali uczestników spotkania do świata magii i czarów, czyli do świata Harry'ego Pottera. To już drugie przedstawienie przygotowane przez klubowiczów. W ubiegłym roku, z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena, przygotowano przedstawienie na podstawie powieści "Władca pierścieni".

O ile w przypadku Tolkiena klubowicze czytali teksty, tak w przypadku Harry'ego Pottera, wiązało się to z pamięciowym opanowaniem dużej ilości tekstu. Oczywiście przed przedstawieniem mieli mnóstwo pracy: omówienie scenariusza, przygotowanie scenografii, wybranie strojów i wiele prób. Każdy z młodych aktorów spisał się wspaniale. Należy jeszcze dodać, że w przedstawieniu brali udział uczniowie wszystkich kategorii wiekowych, poczynając od pierwszoklasistów szkół podstawowych na uczniach szkół średnich kończąc. Jednak zróżnicowany wiek nie miał znaczenia, bowiem wszyscy wspaniale się spisali.

Na przedstawienie przybyli licznie mieszkańcy naszego miasta, którzy postanowili spędzić wraz z nami sobotnie popołudnie. Na widowni zasiedli przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Bogdanem Kożuchowiczem i Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Janem Klepcem, nauczyciele, rodzice, koleżanki i koledzy. Aktorzy otrzymali gromkie brawa, a po przedstawieniu pochwały za grę aktorską i trud włożony w przygotowanie przedstawienia.

Przedstawienie to zakończyło - obchodzony już po raz trzynasty - Tydzień Bibliotek, w tym roku pod hasłem "Biblioteka inspiruje". Młodych użytkowników biblioteka inspiruje zawsze, nie tylko w tym roku, gdyż pomysły upowszechniania literatury Fantasy wśród młodych czytelników, członkowie Klubu mają zaplanowane na, co najmniej, trzy najbliższe lata.

Tekst: Agnieszka Okarmus
Moderator Dyskusyjnego Klubu Fantasy
Fot. Ewa Tadeuszak

Scenariusz: Agnieszka Okarmus, Sandra Wiktorek, Aleksandra Kołakowska i Malwina Stopyra,
Kostiumy: Agnieszka Okarmus,
Charakteryzacja: Wiktoria Partyka,
Lektorzy: Aleksandra Kołakowska i Malwina Stopyra,
Obsada: Harry Potter - Krzysztof Ostrowski, Hermiona Granger i pierwszy Śmierciożerca - Sandra Wiktorek, Ronald Weasley i drugi Śmierciożerca - Aleksandra Filipczyk, Albus Dumbledore i Lilly Potter - Weronika Kobos, Minerva McGonagall i trzeci Śmierciożerca - Zuzia Mikłasz, Severus Snape i czwarty Śmierciożerca - Julia Partyka, Rubeus Hagrid i James Potter - Gerard Gawłowski, Ciocia Petunia Dursley, Draco Malfoy i Glizdogon - Marta Jawień, Wujek Vernon Dursley - Dawid Filipiszyn, Dudley Dursley - Marcin Kowalik, Lucjusz Malfoy i Tiara Przydziału - Emilia Wzgarda, Lord Voldemort - Wiktoria Partyka, Suzan Bonz i sowa - Martyna Beker, Hanna Abbott, Nevill Longbottom i sowa - Patrycja Ostrowska.