SPOTKANIE NA MELINIE CZYLI SENIORZY Z MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W ŚWIEBODZICACH W TEATRZE W ŚWIDNICY NA SPEKTAKLU "LENINGRAD."
28.04.2016 r.

"Leningrad" to bardzo popularny w Rosji zespół muzyczny powstały w 1997 roku w Sankt Petersburgu, dawnym Leningradzie, stąd jego nazwa. Wokalista i autor tekstów Sergiej Szczurow jest znany ze swoich ostrych , odważnych i nasyconych niecenzurowanymi słowami tekstów. W Polsce artyści występowali kilkakrotnie, a ich występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, nic więc dziwnego, że po ich repertuar sięgają również polscy artyści.

W dniu 12 kwietnia 2016 r., Seniorzy zaprzyjaźnieni z Miejską Biblioteką Publiczną w Świebodzicach wybrali się do Teatru Miejskiego w Świdnicy, aby obejrzeć, a przede wszystkim posłuchać znakomicie zrealizowany muzyczny spektakl osnuty na repertuarze zespołu "Leningrad".

Cała akcja utworu toczy się na melinie pijackiej, do której schodzą się spragnieni nie tylko alkoholu, ale także strawy duchowej artyści. Pomimo, że wódka leje się strumieniami, a towarzystwo bawi się w najlepsze, są to tylko pozory, bo jednocześnie toczą się wywody na tematy polityczne i egzystencjalne. To tu wypowiedziane zostają najważniejsze sprawy dotyczące istoty ludzkiego życia- miłości, śmierci, zazdrości i przede wszystkim wolności, która jest rzeczą najważniejszą bez względu na pochodzenie czy status społeczny dla każdego człowieka.

Ten dynamiczny spektakl, ze znakomitą muzyką i świetnie tłumaczonym tekstem, a także mistrzowską grą Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa w reżyserii Łukasza Czuja był wydarzeniem kulturalnym, w którym warto było uczestniczyć.

tekst Janina Dubrownik,
Beata Wiciak.