AKTUALNOŚCI

 

W kręgu "Harry'ego Pottera" 
15.02.2016 r.  


Członkowie Dyskusyjnego Klubu Fantasy, działającego w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach, co roku typują powieść, na podstawie której przygotowujemy przedstawienie. Dla przypomnienia, w zeszłym roku był to "Władca pierścieni" J. R. R. Tolkiena. W tym roku, klubowicze wytypowali "Harry'ego Pottera" J. K. Rowling. Ponieważ w powieści tej występuje wielu bohaterów, a nasze przedstawienie będzie zawierało sceny z różnych części powieści, postanowiliśmy ogłosić casting, w celu pozyskania większej liczby aktorów.

Casting odbył się 4 lutego i pomimo trwających ferii zgłosiło się kilku kandydatów. Nowi aktorzy szybko zgrali się z klubowiczami, dzięki czemu praktycznie nikt nie miał tremy. Było za to wiele śmiechu, gry aktorskiej i dobrej zabawy. Odegraliśmy scenki, według scenariusza przygotowanego na potrzeby castingu. Już w trakcie jego trwania napływały nowe pomysły, co do przedstawienia. Padały propozycje związane z efektami specjalnymi, dopisanie kolejnych scen, elementów scenografii, a także stroi. Tak więc przed nami mnóstwo pracy, ale to nas nie przeraża, ponieważ świetnie się przy tym bawimy.

Choć oficjalny casting już się odbył, nadal można zgłaszać się do wzięcia udziału w przedstawieniu. Serdecznie zapraszamy do Oddziału Dziecięcego, gdzie udzielimy wszelkich informacji.

Agnieszka Okarmus
moderator Dyskusyjnego Klubu Fantasy

 

 

Casting do przedstawienia „Harry Potter”- Świebodzice

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
 

 

  •   strona główna  •  do góry  •