FERIE W BIBLIOTECE
12.02.2016 r.

Mimo ferii w bibliotece dziecięcej wiele się dzieje.

3 lutego odwiedziła nas grupa "Motylki" z Niepublicznego Przedszkola Koniczynka wraz z opiekunem, panią Józefą Sadulak. Dzieci często przychodzą do biblioteki, wypożyczają mnóstwo książek i aktywnie uczestniczą w imprezach bibliotecznych, takich jak: konkursy, teatrzyki, spotkania autorskie itp. Podczas spotkania pani bibliotekarka przeczytała im bajkę pt. "Czarodziejskie imiona". Był to utwór z książki "Bajki terapeutyczne". Po wysłuchaniu bajki, omówiliśmy jej treść. Bohaterowie mieli nietypowe imiona, takie jak: "Proszę", "Dziękuje", "Przepraszam". Istotnym przesłaniem tego utworu było zwrócenie uwagi na kulturę, a przede wszystkim na właściwe używanie słów: proszę, dziękuje i przepraszam. Podsumowując naszą rozmowę stwierdziliśmy, że są to takie magiczne słowa.

5 lutego odwiedzili nas kolejni goście. Byli to podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame wraz z panią Martą Białek. W tym roku biblioteka dziecięca rozpoczęła współpracę z Caritasem. Nasze spotkania będą odbywały się pod hasłem "Czytanie zbliża". Dzieci poznały naszą bibliotekę, dowiedziały się, jakie książki posiadamy, jak wygląda nasza praca. Wysłuchały również przygód Franklina, bohatera bajki pt. "Franklin i książka z biblioteki". Dużą radość sprawiło im oglądanie książek o samochodach, strażakach, policjantach. Oglądały też takie bajeczki jak: "Reksio", "Bolek i Lolek", "Wilk i zając", "Smerfy", "Krecik" itp. Chłopcy kolorowali obrazki przedstawiające żółwia Franklina, a także układali mozaiki z figur geometrycznych. Wizyta w bibliotece wywołała na ich twarzach uśmiechy.

Natomiast 8 lutego na zajęcia przyszła grupa dzieci ze świetlicy środowiskowej "Tęczowa Gromada". Z tą placówką biblioteka współpracuje od wielu lat. Odbyła się lekcja z przysposobienia bibliotecznego. Dzieci oglądały książki, uczestniczyły w grach i zabawach oraz grały w gry planszowe.

Ewa Tadeuszak
Alicja Głąb