Islam, co to właściwie jest?
04.02.2016 r.

W dobie światowej globalizacji coraz częściej spotykamy się z osobami innych narodowości, różnych kultur i religii. Dobrze jest uzupełniać naszą wiedzę, nie bazując tylko na tym co usłyszymy w telewizji lub przeczytamy w Internecie.

Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała nowy cykl spotkań z młodzieżą, gdzie będą poruszane kwestie o takiej właśnie tematyce.

Na pierwszym w tym roku spotkaniu 21.01.16 z okazji Dni Islamu nasza placówka gościła uczniów gimnazjum z Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach, a jego celem było zaprezentowanie religii i kultury świata islamu.

Prezentacja multimedialna zapoznała naszych gości z powstaniem religii, jej głównymi założeniami i doktrynami oraz historią proroka Muhammada. Obejrzeliśmy również fragmenty programu Wojciecha Cejrowskiego. Temat ten cieszył się sporym zainteresowaniem, a dla jego uzupełnienia poleciliśmy książki o podobnej tematyce, które Miejska Biblioteka Publiczna posiada w swoich zbiorach, np. Hosseini K.- "Tysiąc wspaniałych słońc". Na kolejnym spotkaniu planowana jest projekcja filmu w reż. Maca Fostera "Chłopiec z latawcem".

Beata Wiciak
Anna Sędziak