UROCZYSTA INAUGURACJA W DKK W MBP W ŚWIEBODZICACH ORAZ SPOTKANIE Z BOGUSŁAWEM ROMASZEWSKIM W POLSKIEJ AKADEMII ZDROWIA.
19.01.2016 r.

14.01.2016 r. to data pierwszego spotkania w MBP w Świebodzicach, które zgromadziło dużą rzeszę wiernych czytelników i użytkowników naszej placówki. Po uroczystym przywitaniu i złożeniu życzeń noworocznych przez panią dyrektor instytucji Małgorzatę Grudzińską przeszliśmy do meritum. Nie było to jednak typowe spotkanie, gdzie rozmawiamy i dyskutujemy o książkach. Moderatorka grupy Beata Wiciak zarekomendowała pozycje przeznaczone w pierwszym półroczu 2016 r. do przeczytania, i które będą przedmiotem dyskusji na poszczególnych spotkaniach.

DKK w Świebodzicach swoje odsłony będzie miał kolejno:

• 21.04.2016 r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (Agata Tuszyńska: „Narzeczona Schulza” ),

• 04.06.2016 r. z okazji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek (Jan Nowicki- „Białe walce” ),

• 16.06. 2016 r. z okazji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek (o książkach II obiegu).

W czwartkowe popołudnie klubowiczom do przeczytania polecono:

1. „Narzeczoną Schulza”- Agaty Tuszyńskiej,

2. „Białe walce”- Jana Nowickiego,

3. „Chłopaki nie płaczą”- Olafa Lubaszenki,

4. „Joseph”- Marie-Heleny Lafon,

5. „Cienie Barcelony”- Mare Pastor,

6. „Cudowny lek”- Thomasa Goetze.

Nie był to koniec atrakcji tego dnia w bibliotece, ponieważ po części informacyjnej przyszedł czas na spotkanie z panem Bogusławem Romaszewskim: trenerem, coachem i hipnotyzerem, a według jego opinii- uzdrowicielem. Tak nazwał siebie, gdyż pierwszą osobą, której pomógł wyjść z ciężkiej, nieuleczalnej według lekarzy choroby, było on sam.
„Potęga podświadomości” Josepha Murphy'ego to podręcznik, z którego nasz gość czerpał wiedzę oraz przekonanie, że pozytywne myślenie jest pierwszym krokiem do samowyleczenia. Prelekcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród zebranych. Bogusław Romaszewski nie odrzucał medycyny konwencjonalnej, ale podkreślał, że w umyśle ludzkim tkwią niezbadane obszary zdolne do pozytywnej stymulacji w walce z ciężkimi chorobami.

Ponieważ spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki okazało się, że nasza placówka posiada w swych zbiorach sporo wydawnictw na w/w temat. Zaprezentowane i polecone stały się znakomitym uzupełnieniem do wykładu. Nasi czytelnicy zachęceni przez bibliotekarki wypożyczyli następujące książki:

• „Potęga podświadomości” – Joseph Murphy,

• „Potęga podświadomości”- Maria Szulc,

• „Spotkanie z podświadomością”- Maria Szulc,

• „Uleczyć traumę”- Peter A Levine,

• „Leczenie umysłu”- Scott K. Vaggeberg,

• „Autopsychoterapia” -Stanisław Siek,

• „Psychika i ciało” - Linda Wasmer Smith.

Spotkanie ukazało, że tematyka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Pan Bogusław Romaszewski zadeklarował, że jeśli będzie zapotrzebowanie zgłoszone przez użytkowników biblioteki będą mogły one mieć swoją kontynuację, albowiem, to o czym mówiliśmy w czasie 1,5 godziny było zaledwie niewielką częścią poruszanych zagadnień o wykorzystaniu możliwości mózgu i autohipnozy.

Janina Dubrownik,
moderator DKK Beata Wiciak