AKTUALNOŚCI

 

SENIORZY I „SPEKTRUM” ŚWIDNICKI FESTIWAL FILMOWY 
07.12.2015 r.  


Przedpremierowe i premierowe pokazy filmowe, warsztaty operatorskie i krytyczne, spotkania z twórcami to atrakcje, których można było doświadczyć w ramach 1. Edycji „Spektrum” Świdnickiego Festiwalu Filmowego w dniach 11.11-15.11. 2015 r. Impreza ta miała być wypełnieniem luki po Festiwalu Reżyserii Filmowej, który przez 7 lat odbywał się w Świdnicy. W 2015 r. festiwal został przeniesiony do Jeleniej Góry i tam również nie zabrakło Seniorów MBP w Świebodzicach, którzy podążyli, by wziąć udział w jego 8 odsłonie.

Jednak Seniorzy skupieni przy naszej placówce, to ludzie niezwykle otwarci, ciekawi, zorientowani na wszelkie nowości zwłaszcza dotyczące wydarzeń kulturalnych, a nasza instytucja dbająca o zapewnienie dostępu do imprez artystycznych, zwłaszcza nowatorskich zaproponowała tej grupie udział w inauguracji „Spektrum”.

Ideą tego wydarzenia były m.in. pokazy filmowe, tych produkcji, które otrzymały prestiżowe nagrody w 2015 r. ( Festiwal Filmowy w Gdyni, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes), a swoje premiery będą miały dopiero w 2016 r. (więcej o festiwalu na http://spektrumfestiwal.pl).

Wzięliśmy udział w uroczystym otwarciu, spektaklu Kojro / Siwak/ Kurkot Kollektiv- koncercie muzycznym, gdzie grupa wykonywała utwory z własną muzyką elektroniczną do słów Marii Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej, projekcji filmowej w reż. Michała Rogalskiego i spotkaniu autorskim z aktorką Urszulą Bogucką. Po oficjalnej części, w kuluarach w bardzo miłej atmosferze można było skorzystać z eleganckiego poczęstunku, a także porozmawiać z artystami oraz innymi osobami zaangażowanymi w powstanie festiwalu.

Beata Wiciak
MBP w Świebodzicach

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 

 

  •   strona główna  •  do góry  •