ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
26.11.2015 r.

" Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś" (H. Bechlerowa)

25 listopada obchodzony jest "Światowy Dzień Pluszowego Misia". Biblioteka dziecięca jak co roku postanowiła uczcić to święto. Z tej okazji na zajęcia do biblioteki zaproszeni zostali na zajęcia uczniowie klasy I a i I b wraz ze swoimi paniami J. Bobowską i J. Dybał.

Na ten dzień biblioteka została udekorowana książkami i czasopismami o misiach, fotografami oraz papierowymi i pluszowymi misiami. Na wystawce można podziwiać prace plastyczne przedszkolaków, przedstawiające misie. Dzieci wysłuchały przekazanej w przystępnej formie informacji o niedźwiedziu polarnym, brunatnym, misiu panda i koala. Poznały również bohaterów znanych bajek dla dzieci: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Kolargola, Yogi i Paddingtona. Dzieci rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania, kolorowały obrazki, wysłuchały także bajki pt. "Franklin nocuje u misia", były gry i zabawy ruchowe. Ciekawostką okazała się książka kucharska Kubusia Puchatka, w której można odnaleźć smakowite przepisy np.: czekoladowe ciasto misia, pizza prosiaczka, sałatka Krzysia itp. Na zakończenie odbył się bal. Dzieci tańczyły ze swoimi misiami w rytm piosenki pt. "Pluszowy Miś".

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak, Agnieszka Okarmus