"Gdzie mieszka bajeczka, za górą, za rzeką?
Nie bajeczka mieszka bardzo niedaleko.
Tuż, tuż za oknami, znana i nieznana.
Spotyka się z nami od samego rana!"

(Cz. Janczarski)

ŚWIĘTO POSTACI BAJKOWYCH
05.11.2015 r.

Dnia 5 listopada z okazji Święta Postaci Bajkowych biblioteka dziecięca wspólnie ze Szkołą Podstawową Nr 3 postanowiła uczcić to święto. W spotkaniu uczestniczyło 70 osób. Były to maluchy z Niepublicznego Przedszkola Językowego "Chatka Puchatka" oraz Publicznego Przedszkola Niezapominajka wraz ze swoimi nauczycielkami. Miłymi gośćmi okazali się podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame z panią Dorotą Prymą.

Spotkanie odbyło się w auli szkoły. Na tę okazję panie bibliotekarki przygotowały kolorową wystawę prac plastycznych, które przedstawiały postacie z bajek: Krecik, Pszczółka Maja, Koziołek Matołek, Reksio itp. Natomiast przedstawienie przygotowała pani Agnieszka Kiryczuk wraz z uczniami z koła teatralnego "Kolorowa maskarada". Dzieci były przebrane za różne postacie bajkowe, takie jak: Czerwony Kapturek, Krasnal Hałabała, Pszczółka Maja, Kot w butach, Złota rybka, Smok Wawelski, Piotruś Pan, Calineczka, Jaś i Małgosia, Czarownica, Aladyn, Kopciuszek. W tle piękna, kolorowa dekoracja, odpowiednio dobrana muzyka, tańce, piosenki, doskonała gra. Mali widzowie podziwiali przedstawienie z zachwytem, na ich twarzach pojawiły się radosne uśmiechy, a na koniec nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Dzieci otrzymały kolorowe balony.

Składamy serdeczne podziękowania dla pani Agnieszki i uczniów, za kolejne wspólne udane przedsięwzięcie. Życzymy im dalszych sukcesów oraz owocnej współpracy.

Ewa Tadeuszak