AKTUALNOŚCI

 

IV Ogólnopolska Dyskusja Literacka 
17.09.2015 r.  


Dyskusyjny Klub Fantasy, działający w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach, zaprasza na IV Ogólnopolską Dyskusję Literacką, a pierwszą wśród młodzieżowych klubów. Spotkanie odbędzie się 8 października 2015 roku o godz. 17.00.

Organizatorami akcji są Instytut Książki oraz Wydawnictwo Zielona Sowa S p o.o., które nadesłało do świebodzickiego klubu 5 egz. książki 7 dni Eve Ainsworth.

Jeden prześladowca, jeden cel, dwie ofiary…

Jess jest otyła, nosi niemodne ubrania, jest nieśmiała i nie chce rzucać się w oczy. Kez to jej przeciwieństwo - przebojowa, atrakcyjna i jedna z najbardziej popularnych dziewcząt w szkole. Ich drogi krzyżują się pewnego popołudnia, a Kez zaczyna zamieniać życie Jess w piekło, dręcząc ją i upokarzając. Cała sytuacja nie jest jednak tak jednoznaczna jakby się wydawało, ponieważ z pozoru idealna Kez, za fasadą pewności siebie, ukrywa bolesną tajemnicę…

Książka skonstruowana jest na zasadzie równoległych narracji, z perspektywy dwóch głównych bohaterek. Akcja rozgrywa się na przestrzeni tygodnia - 7 dni, w szybkim tempie, nawiązując w pewien sposób do stylu życia nastolatków na portalach społecznościowych.

Niektóre rozdziały poprzedzają wpisy na facebooka wraz z komentarzami.

Serdecznie zachęcamy do przeczytania książki i wzięcia udziału w dyskusji.

 

 

 

 

  •   strona główna  •  do góry  •