SOKOŁOWSKO W HOŁDZIE KRZYSZTOFOWI KIEŚLOWSKIEMU CZYLI SENIORZY MBP W ŚWIEBODZICACH NA 5. EDYCJI SOKOŁOWSKO FESTIWAL FILMOWY HOMMAGE A' KIEŚLOWSKI
11.09.2015 r.

To już 5 edycja Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage a' Kieślowski. Nie zabrakło na niej reprezentantów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach w postaci zaprzyjaźnionych Seniorów.

Poświęcony reżyserowi Krzysztofowi Kieślowskiemu festiwal trwał cały weekend w dniach 04.09.15- 06.09.16, my gościliśmy tam w dniu ostatnim. Obejrzeliśmy "Fotografa" w reż. Waldemara Krzystka (ucznia Kieślowskiego). Wybór padł na ten właśnie film, ponieważ tegoroczne święto w Sokołowsku zatytułowane: "Są przypadki, są życiorysy" znakomicie wpisywał się w tematykę festiwalu. Uczestniczyliśmy również w spotkaniu autorskim z Dorota Paciarelli i aktorem Adamem Woronowiczem.

Na festiwalu zaprezentowano 40 projekcji filmowych, panele dyskusyjne oraz wystawę zatytułowaną "Wokół Przypadku".

Więcej o Festiwalu Hommage a' Kieślowski w Archiwum MBP z 2014 r, na stronie internetowej biblioteki: www.biblioteka.swiebodzice.pl

Tekst. Beata Wiciak
Fot. Beata Wiciak