TRZECIA PRZYGODA SENIORÓW MBP Z "ENSEMBLE" CZYLI XII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KAMERALISTYKI IM. KSIĘŻNEJ DAISY W KSIĄŻU
09.09.2015 r.

Już po raz trzeci w Międzynarodowym Festiwalu Kameralistyki im. Księżnej Daisy udział wzięli Seniorzy skupieni przy świebodzickiej bibliotece.

W tym roku "Ensemble" poświęcono muzyce klasycznej, jaka powstała w Paryżu na przestrzeni wieków, a ponieważ 09.04.2014 r. minęła 10 rocznica śmierci Jerzego Grzegorzewskiego - patrona warsztatów aktorskich, nadarzyła się okazja do wspomnień tego niezwykłego pedagoga i reżysera.

Przez 8 dni, poczynając od 23.08 w zamku rozbrzmiewała przepiękna muzyka, a w piątek i sobotę dodatkowo mogliśmy oglądać krótkie sztuki teatralne przygotowane przez adeptów szkół teatralnych pod okiem znakomitych profesorów Beaty Fudalej i Wojciecha Malajkata. I mimo tego, że w tym roku zabrakło m.in. Agaty Szymczewskiej i Zbigniewa Zamachowskiego, czego nie mogliśmy odżałować, to mimo to byliśmy świadkami cudownego wydarzenia muzycznego, które od 12 lat zachwyca nas niezmiennie i na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych obchodzonych na Dolnym Śląsku.

Fotorelacja z tegorocznego festiwalu, którym zaabsorbowani byliśmy przez ponad tydzień poniżej.

Więcej na temat Festiwalu "Ensemble" w archiwum z 2013 i 2014 r na stronie internetowej biblioteki: www.biblioteka.swiebodzice.pl  oraz na stronie internetowej festiwalu: www.ensemblefestiwal.org

Tekst Beata Wiciak.
Fot. Agnieszka Konieczna.