AKTUALNOŚCI

 

LETNIE SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ŚWIEBODZICACH 
08.09.2015 r.  


W czwartkowe przedpołudnie 20.08.15 spotkali się klubowicze DKK w MBP w Świebodzicach. Tym razem pojawiło mniej osób niż zwykle, co najpewniej spowodowane było wakacyjną porą. Nie chcieliśmy jednak czekać do września, ponieważ otrzymaliśmy nowe książki z Dolnośląskiego DKK, będące niezwykle ciekawą i różnorodna ofertą dla czytelników.

Wśród proponowanych książek pojawiły się następujące pozycje:

1. Małgorzata Halber- Najgorszy człowiek na świecie,
2. Dominika Słowik- Atlas Doppelganger,
3. Piotr Derlatka- Zdradziecka Osiecka,
4. Żanna Słoniewska- Dom z witrażem,
5. Ula Ryciak- Potargana w miłości,
6. Szymon Nowak- Dziewczyny wyklete,
7. Małgorzata Szejnert- Usypać góry,
8. Anna Janko- Mała zagłada,
9. Anna Wojtacha- Zabijemy albo pokochamy.

Książki zostały zarekomendowane przez moderatora DKK w Świebodzicach, a następne spotkania w klubie będą służyły dzieleniu się wrażeniami z przeczytanych lektur.

Obok proponowanej literatury rozmawialiśmy o książce, którą polecaliśmy w czasie ostatniego DKK, a zatytułowanej "Laska nebeska" Mariusza Szczygła. Ten zbiór felietonów o Czechach, ich obyczajowości i mentalności stała się kopalnią wiedzy o tym narodzie, ale także inspiracją do tego, by zgłębiać poruszane tematy. Jest to książka dla każdego spragnionego piękna literackiego języka, poczucia humoru i zdobycia mnóstwa wiadomości. "Laska nebeska" wprowadza w świat kultury i obyczajowości czeskiej, a dodatkowo autor niezwykle umiejętnie przekazuje swój zachwyt nad naszymi południowymi sąsiadami.

Moderator DKK
MBP w Świebodzicach
Beata Wiciak.

 

 

   

   

   

 

 

 

  •   strona główna  •  do góry  •