TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH
27.08.2015 r.

26 sierpnia 2015 r. w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się "Turniej gier planszowych". Gry mają charakter edukacyjny, nie tylko bawią, ale również uczą. Dzięki nim można zdobywać wiedzę, nauczyć się cierpliwości, współpracy w grupie i szlachetnej rywalizacji.

Do biblioteki przybyły młodsze i starsze dzieci. Panie bibliotekarki zaprosiły je do wspólnej zabawy. Miała ona na celu zachęcenie dzieci do grania w gry planszowe, ale przede wszystkim oderwanie ich od gier komputerowych. Dla maluchów przygotowano kolorową mozaikę, która polega na układaniu z figur geometrycznych rozmaitych wzorów. Wśród innych gier można wymienić: Domino, Bierki, Chińczyk, Warcaby, Grzybobranie. Ponieważ biblioteka to przede wszystkim książki, nie mogło zabraknąć gier związanych z literaturą, np.: Calineczka, Jaś i Małgosia, Kot w butach, Dzielny rycerz.

Doskonałą grą, która ćwiczy pamięć jest Memorry, która polega na wyszukiwaniu takich samych obrazków i łączeniu ich w pary. Z tej serii biblioteka w swoich zbiorach posiada: owoce i warzywa, dinozaury oraz zwierzęta. Dla młodzieży były: Warcaby, Młynek, Scrabble, Rummikub i Eurobusiness. Odwiedził nas również miły gość, radny, pan Jan Klepiec. Wszyscy świetnie się bawili. Za udział w zajęciach dzieci otrzymały drobne upominki oraz słodycze.

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak