FAMILIJNE SPOTKANIE POD LIPĄ RAZ JESZCZE
14.08.2015 r.

Poprzednia impreza zorganizowana pod hasłem "Gościu siądź pod mym liściem a odpoczni sobie..." przeprowadzona na wolnym powietrzu, w cieniu naszych pięknych lip, wszystkim bardzo się podobała. Postanowiłyśmy zatem 13 sierpnia 2015 roku zaprosić dzieci do wspólnej zabawy pod lipą raz jeszcze.

Spotkanie rozpoczął teatrzyk. Maluchy z przejęciem śledziły losy Biedronki Fionki i Mrówki Podkówki, która marzyła o lataniu.

Zabawy ze śpiewem i muzyką połączyły pokolenia. Mamy i babcie doskonale pamiętały stare zabawy takie jak "Stary niedźwiedź mocno śpi", "Mam chusteczkę haftowaną", "Kółko graniaste". Dzieci szybko nauczyły się prostych tekstów i melodii piosenek i świetnie się przy nich bawiły.

Zabawa z chustą Klanzą jest zawsze bardzo inspirująca. Pozwala się zintegrować dużym i małym, dorosłym i dzieciom.

Rysowanie kredą to również wspaniała zabawa. Kolorowa kreda i kostka brukowa to wdzięczny materiał do przedstawienia twórczości dziecięcej.

Kolejną konkurencją było rzucanie woreczkiem z piaskiem do celu, którym była obręcz hula-hop.

W naszej zabawie nie mogło zabraknąć baniek mydlanych. Mieniące się różnymi kolorami, piękne i ulotne, szybowały wysoko pod korony drzew, albo znikały dotknięte dziecięcą rączką.

Podsumowaniem spotkania były zagadki, na które dzieci szybko znajdywały odpowiedź.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały lizaki, balony z ekslibrysem biblioteki oraz drobne upominki.

Letnie spotkanie pod lipą to wspaniały czas spędzony wspólnie z dziećmi, rodzicami, dziadkami, bibliotekarkami i wolontariuszką Sandrą Wiktorek. To wspaniały czas, w którym dzieci znajdują, (poznają) drogę do biblioteki, gdzie czeka na nich mnóstwo pięknych książek. Serdecznie zapraszamy.

Alicja Głąb, Ewa Tadeuszak, Agnieszka Okarmus