Wakacyjnie z Biblioteką
13.07.2015 r.

W Bibliotece Dziecięcej podczas wakacji można się bardzo dobrze bawić. Przekonały się o tym dzieci, które 9 lipca 2015 r. uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez bibliotekarki i wolontariuszki.

Część zajęć przeprowadzona została na wolnym powietrzu. Zabawy z chustą Klanzą są bardzo inspirujące. Pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pozwalają lepiej się poznać i zintegrować. Dzieci poznały takie zabawy jak: "Kogo brakuje", "Przebieganie pod chustą", "Bilard", "Sztorm" i wiele innych.

Koła hula-hop, piłeczki, woreczki z piaskiem posłużyły do budowania torów przeszkód oraz trafiania do celów.

Najwięcej radości sprawiło dzieciom puszczanie baniek mydlanych. Każdy mógł spróbować tworzyć wielkie tęczowe bańki, które wesoło rozwiewał wiatr.

Druga część zajęć przeprowadzona została w bibliotece. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i z łatwością rozwiązały przygotowaną przez wolontariuszki krzyżówkę.

Wiele emocji wzbudziły kalambury. Tu bardzo przydały się nie tylko znajomość postaci z książek i filmów, ale także wyobraźnia i pomysłowość. Dzieci bowiem musiały przedstawić takie postaci jak: Harry Potter, smerf Laluś, Małą syrenkę, Kopciuszka itp. I tu spisały się wspaniale. Już po kilku gestach potrafiły odgadnąć o jaką postać chodzi.

Kolejna atrakcja to zabawa ze słowem "sto". Należało wymyślić jak najwięcej wyrazów, które będą zawierały w sobie ten wyraz, obojętnie czy na początku, w środku czy też na końcu, np.: stolica, listonosz, miasto. Zwycięska grupa wypisała 16 takich wyrazów, dwie pozostałe grupy po 15. Wszyscy świetnie się bawili, zarówno dzieci, opiekunowie, bibliotekarki i wolontariuszki.

Alicja Głąb, Agnieszka Okarmus
wolontariuszki: Sandra Wiktorek i Weronika Kobos