A TO HISTORIA!
15.06.2015 r.

Jest to konkurs plastyczno-literacki zorganizowany przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Wydawnictwo Literatura i Wydawnictwo Akapit Press z okazji XII Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku”.

Tematyka konkursu: „A to historia” to opowieść nawiązująca do tajemniczych, legendarnych lub prawdziwych wydarzeń z dziejów rodziny, miejscowości bądź regionu. Praca miała być przedstawiona w formie komiksu lub historyjki obrazkowej. Konkurs przeznaczony był dla dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej. Do Oddziału Dziecięcego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach wpłynęły prace, z których wytypowano dwie. Ich autorami są uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4:

1. „Legenda o olbrzymie” – Zuzanna Grylewicz kl VIa

2. „ Legenda o powstaniu Kopalni Węgla w Wałbrzychu”- Wiktor Młynarkiewicz kl. VIa

Podczas spotkania autorskiego z Panią Ałbeną Grabowską- Grzyb, które odbyło się 11 czerwca, prace zostały złożone na ręce naszego gościa, który zabrał je do Polkowic. W Polkowicach odbył się finał konkursu. Nominowane prace zostały nagrodzone przez organizatorów. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.

Ewa Tadeuszak