AKTUALNOŚCI

 

JAK PRZEŻYĆ W DŻUNGLI MIASTA 
29.05.2015 r.  


Świat jest pełen niebezpieczeństw. Spotykają nas one, także ze strony innych ludzi. Gdy ktoś nas napadnie mamy dwa wyjścia: uciec lub się bronić. Ucieczka nie zawsze jest możliwa, a konieczność obrony niejednokrotnie wywołuje panikę. 

I właśnie na temat obrony i jej sposobów, 7 maja 2015 r., w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach, odbyło się szkolenie Krav Maga. Nasi instruktorzy - Marek Janowski i Dariusz Kubiszewski, wraz z asystentką Moniką Brajer, przedstawili nam kilka sposobów skutecznej obrony.

Krav Maga (z hebr. - walka w bliskim kontakcie) jest izraelskim systemem walki wręcz. W przeciwieństwie do innych sztuk walk, jej techniki są nastawione na maksymalną skuteczność przy minimum ruchów.

Na początku spotkania, instruktorzy zaprezentowali kilka niebezpiecznych sytuacji oraz sposoby obrony przed nimi. Podczas szkolenia, które trwało prawie 2,5 godziny, uczestnicy wykonywali różne ćwiczenia, takie jak: uderzenia rękoma w najczulsze miejsca naszego ciała, kopnięcia, uwolnienie się od duszenia itp. Jak się okazało, nie wszystkie chwyty są proste, ale uczestnicy wspaniale sobie z nimi poradzili.

Mamy nadzieję, że nigdy nie znajdziemy się w takich niebezpiecznych sytuacjach, ale jeśli będzie inaczej, to wiemy już, jak się bronić.

Tekst i zdjęcia
Agnieszka Okarmus

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
 

 

  •   strona główna  •  do góry  •