Dyskusyjny Klub Fantasy
17.03.2015 r.

Dyskusyjne Kluby Książki działają na terenie całego kraju. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach działa już DKK skupiający czytelników dorosłych, a w tym roku, w Oddziale Dziecięcym, powstał kolejny klub - Dyskusyjny Klub Fantasy.

Inicjatorem powstania Dyskusyjnych Klubów Książki jest Instytut Książki, a koordynatorem wojewódzkim - Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, gdzie został zarejestrowany nasz klub.

Pierwsze spotkanie klubowiczów odbyło się 19 lutego. Podczas dyskusji okazało się, że młodzież bardzo chętnie poszerzyłaby tematykę spotkań. Wśród propozycji książkowych, będących tematem dyskusji, znalazły się m.in.:

• Metro 2033 - Dmitrij Głuchowskiegi;

• Seria Olimpijscy herosi - Rick Riordan;

• Wiedźmin - Andrzej Sapkowski;

• Złe miejsce - Dean R. Koontz;

• Podpalaczka - Stephen King;

• Malowany człowiek - Peter Brett;

• Rodzina Borgiów - Mario Puzo;

•  Mroczne umysły - Alexandra Bracken.

Jak można zauważyć, klubowicze mają bardzo szerokie zainteresowania. A ponieważ głównym celem utworzenia Dyskusyjnego Klubu Fantasy było zachęcenie użytkowników do korzystania z oferty biblioteki, z chęcią przyjęto propozycje klubowiczów, zwłaszcza, iż argumenty były bardzo interesujące. Należy również dodać, iż dyskusje nie dotyczą tylko literatury, ale także ekranizacji filmowych oraz gier komputerowych.

Ponieważ 25 marca odbywa się Światowy Dzień Czytania Tolkiena, organizatorka klubu, zaproponowała uczestnikom wzięcie udziału w tej inicjatywie. Klubowicze chętnie się zgodzili, a nawet przedstawili kilka propozycji. Swoją pomoc zaoferowała również Agnieszka Kiryczuk, nauczycielka i opiekunka koła teatralnego, ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Nie będziemy jednak zdradzać szczegółów, gdyż ma to być niespodzianka.

Podczas kolejnych spotkań, które odbywają się co tydzień, klubowicze będą pracować nad przygotowaniami do Światowego Dnia Czytania Tolkiena. Wszystkich osoby, które chciałyby dołączyć do klubu, serdecznie zapraszamy.

Agnieszka Okarmus
opiekun klubu