ORGANIZACYJNIE I EDUKACYJNIE CZYLI PIERWSZE SPOTKANIE Z SENIORAMI.
09.03.2015 r.

Pierwsze spotkanie Seniorów po bardzo długiej, bo ponad półrocznej przerwie zgromadziło rekordową ilość osób w czwartkowe popołudnie w dniu 05. O3. 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach.

Była to okazja, do podsumowania bardzo bogatego w wydarzenia- 2014 roku, w którym nasi Seniorzy licznie brali udział ( „Karnawałowa Strauss Gala”, „Spotkanie z Kingą Preis w ramach Alchemii Teatralnej w Świdnicy”, Festiwal Reżyserii Filmowej w Świdnicy” itp.) Posłużyła temu prezentacja multimedialna „Przeżyjmy to jeszcze raz”, przygotowana na tę okoliczność. Ponadto Seniorzy zapoznani zostali z planem spotkań na rok bieżący, w którym biblioteka uwzględniła m.in. takie imprezy jak: Wyjazd do Mediateki we Wrocławiu, Noc Muzeów, 8 Festiwal Reżyserii Filmowej w Jeleniej Górze czy Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki im. Księżnej Daisy w Książu. Nie zabraknie również spotkań w siedzibie biblioteki przy ul. Świdnickiej 15, gdzie zaplanowano w czasie Tygodnia Bibliotek w maju, Noc w Bibliotece, spotkania z cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki Seniora („Opowiadaczka filmów” i „Papusza”) oraz projekcje filmowe. Aby zachęcić do oglądania filmów w części edukacyjnej naszym Seniorom przedstawiona została sylwetka hiszpańskiego reżysera Pedro Almodovara. Posłużyła temu prezentacja multimedialna zatytułowana: „Seks nie jedno ma imię raz jeszcze czyli jak to się robi u Almodovara”.

Było to bardzo emocjonujące, radosne spotkanie. Uśmiechnięte twarze Seniorów na fotografiach świadczą o tym, że to czwartkowe popołudnie spędzone w miłej atmosferze sprawiło wszystkim bardzo dużą przyjemność. Należy mieć nadzieję, że cel postawiony przez MBP w Świebodzicach na rok 2015 czyli utrzymanie zaktywizowanej grupy Seniorów zaprzyjaźnionych z instytucją w ramach: „Biblioteka Przyjazna Seniorom” będzie zadaniem jak najbardziej wykonalnym.

tekst:
                                Beata Wiciak