WYSTAWKA
19.02.2015 r.

W bibliotece dziecięcej od wielu lat można podziwiać piękne wystawki. Są to przede wszystkim prace uczniów ze świebodzickich szkół i przedszkoli, ale również wystawki książkowe oraz okolicznościowe. Celem ich jest wyeksponowanie nowości książkowych, zaakcentowanie rocznic historycznych, bieżących wydarzeń krajowych, zjawisk przyrodniczych , czy prezentacja prac konkursowych.

Wszystkie wystawy przyciągają uwagę, jednak największym zainteresowaniem cieszą się prace wykonane przez dzieci. Bardzo ładne, ciekawe, pomysłowe kolorowe, a przede wszystkim oryginalne wystawy przekazywane są przez panie nauczycielki: Iwonę Bobowską i Violettę Dziedzińską z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Świebodzicach.

Obecnie możemy oglądać prace plastyczne uczniów kl.IIa SPNr4 inspirowane wierszem L.J. Kerna pt. „ Śnieg”.

Tekst: E. Tadeuszak,
Zdjęcia: A. Okarmus.