TEATRZYK
03.02.2015 r.

29 stycznia biblioteka dziecięca gościła Teatr Edukacji i Profilaktyki „ MASKA” z Krakowa. W ramach ferii dzieci obejrzały przedstawienie pt. „ Franio Niejadek” . Jest to bajka promująca zdrowy tryb życia oraz dbałość o higienę.

W spotkaniu uczestniczyło 50 osób. Teatrzyk obejrzały przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Niezapominajka z paniami: Darią Szatkowską i Anną Obiegły oraz Niepublicznego Przedszkola Koniczynka 1 z paniami: Józefą Sadulak i Agnieszką Wdowiak. Wśród publiczności nie zabrakło grupy dzieci, które uczestniczyły w feriach zorganizowanych przez bibliotekę. Widowisko skierowane było do najmłodszych czytelników. Franio jak większość dzieci nie przepada za warzywami, woli słodycze i słone przekąski. Jednak tym razem mama nie chce ustąpić. Chłopiec musi dokończyć obiad. Kiedy uparciuch zasypia nad talerzem, odwiedza go Bakteria, ale to tylko początek jego przygód… Spektakl uczy właściwego dbania o siebie. Promuje zdrowy styl bycia, dobre nawyki żywieniowe, sport. Zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu, jednocześnie edukuje na temat przykrych skutków braku takiej postawy. Dzieci brały aktywny udział w przedstawieniu. Aktorzy przydzielali im różne zadania do wykonania. W ramach podziękowań otrzymali drobne upominki od biblioteki i kwiaty wykonane przez przedszkolaki. W tym samym dniu w Miejskim Domu Kultury odbył się spektakl pt. „ Skradzione mądrości”. Była to bajka promująca czytelnictwo. My również mieliśmy okazje uczestniczyć w tym przedstawieniu.

Ewa Tadeuszak