BAJKI POCZYTAJKI
22.01.2015 r.

10 stycznia 2015 roku biblioteka dziecięca rozpoczęła cyk spotkań dla przedszkolaków pod nazwą „ Bajki poczytajki”. Raz w miesiącu w sobotę będą odbywały się spotkania dla dzieci. Celem ich jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Pierwsze spotkanie odbyło się w ramach Akademii Trójeczki, której pomysłodawcą jest Szkoła Podstawowa Nr 3.

Wspólnie z nauczycielkami: Joanną Bobowską i Małgorzatą Adamską panie bibliotekarki przeprowadziły zajęcia. Uczestniczyło w nich 14 osób. Temat spotkania nasunął się sam. Odbyło się ono pod hasłem Kubuś Puchatek , gdyż 18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci zapoznały się z książkami o Kubusiu, których biblioteka w swoich zbiorach posiada mnóstwo. Były zagadki, wierszyki, krzyżówka, pytania, kolorowanie obrazków, wszystko dotyczyło książek o misiu. Spotkaniu towarzyszyła wystawa tematyczna związana z zajęciami. Największą radość sprawiły dzieciom gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem kolorowej chusty tzw. Klanza. Nie zabrakło również niespodzianek, dzieci otrzymały słodki poczęstunek: słodycze i soczki. Na pamiątkę wizyty otrzymały kolorowe balony z logiem biblioteki. W tym dniu dzieci mogły także zapisać się do biblioteki. Kolejne spotkanie już w lutym. Serdecznie zapraszamy.

Tekst: Ewa Tadeuszak
Zdjęcia: Anna Sędziak