KONIE W LITERATURZE I W ŻYCIU
07.10.2014 r.

4 października 2014 r. biblioteka dziecięca zorganizowała wycieczkę na Ciernie do Hodowli Koni „ Namlikowo”. W wycieczce uczestniczyli uczniowie kl. Vb ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Świebodzicach wraz z opiekunem Agnieszką Kiryczuk. Panie bibliotekarki zaprosiły uczniów na wspólny wyjazd do stadniny koni. Wycieczka miała charakter poznawczy i rekreacyjny.

Dzieci zapoznały się z końmi, sposobem ich życia, sprzętem jeździeckim, oglądały stajnie. Poznały kucyki: Śnieżynkę, Gwiazdkę i Boryska. Miały okazje wykorzystać zdobytą wiedzę. Każde dziecko mogło samodzielnie lub z pomocą przygotować konia do jazdy, wyczyścić, wyczesać, osiodłać, pogłaskać, nakarmić, nawiązać z nim kontakt. Sprawiło im to ogromną radość. Na koniec odbyło się ognisko. Naszą przygodę można obejrzeć w zamieszczonym poniżej filmiku.
Biblioteka składa serdeczne podziękowania Państwu Namlikom, właścicielom Hodowli Koni „Namlikowo”, za udostępnienie nam stadniny, za wszelką pomoc, a przede wszystkim za miłe przyjęcie. Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszek Oli i Pauliny, które opowiadały dzieciom o koniach. Za współprace dziękujemy również Agnieszce Kiryczuk i klasie Vb.

E. Tadeuszak
A. Okarmus