AKTUALNOŚCI

 

KAPELUSZE, KAPELUSZE KAPELUSZE...
CZYLI SENIORZY Z MIEJSKĄ BIBLIOTEKA PUBLICZNĄ NA DNIACH SENIORA - WROCŁAW 2014 
30.09.2014 r.  


                Wrocławskie "Dni Seniora- Wrocław 2014 " trwające od 19. 09 do 30.09. 14  były bogate w wiele atrakcyjnych, ciekawych i widowiskowych imprez kulturalnych, oświatowych, sportowych i plenerowo-rozrywkowych.

Jedną z nich był MARSZ KAPELUSZY impreza, która już na stałe zagościła we Wrocławiu. W tym roku Seniorzy postanowili pobić rekord Guinnessa w ilości osób w kapeluszach, zebranych w jednym miejscu. Dotychczasowy należał do Irlandczyków.

                Z okazji tego wydarzenia na wrocławskim Rynku nie zabrakło naszych pań Seniorek, które wystrojone w pięknie udekorowane kapelusze postanowiły przyłączyć się do tej widowiskowej zabawy. Każdy uczestnik przechodząc przez tzw. bramkę był zarejestrowany i otrzymywał specjalną opaskę na rękę oraz okolicznościową plakietkę.

                Marsz rozpoczęła policyjna orkiestra dęta, a pozostali uczestnicy w barwnym korowodzie, w przepięknych strojach i oryginalnie przystrojonych kapeluszach przemaszerowali wokół wrocławskiego Rynku, na którym zostały im przekazane przez włodarzy miasta symboliczne klucze.

REKORD GUINNESSA, który dotychczas wynosił 445 został pobity. W Marszu Kapeluszy uczestniczyło ok. 1300 osób!

Parada Kapeluszy zakończyła się występem zespołu Skaldowie, a ich piosenki: "Wszystko mi mówi że mnie ktoś pokochał", "W żółtych płomieniach liści", i "Przepiękna wiolonczelistka" śpiewaliśmy pod sceną razem z zespołem.

Naszym paniom Seniorkom tak spodobał sie pobyt we Wrocławiu, że postanowiły zakończyć go rejsem po Odrze.

                Piękna pogoda, udany marsz po rekord, niezapomniane wrażenia z występu Skaldów i wspaniała atmosfera, to wszystko złożyło się na to, że do domu wracałyśmy zadowolone i zachwycone.  

Janina Dubrownik
MBP w Świebodzicach

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 

 

 

  •   strona główna  •  do góry  •