CZWARTKOWE SPOTKANIE Z ARTYSTAMI CZYLI FESTIWAL "ENSEMBLE" W BIBLIOTECE
17.09.2014 r.

Światowej sławy muzycy, którzy zagościli na Międzynarodowym Festiwalu Kameralistyki "Ensemble" im. Księżnej Daisy odwiedzili również naszą Miejską Bibliotekę Publiczną w Świebodzicach. Nie bez znaczenia był fakt, że Seniorzy za każdym razem stanowili sporą grupę widzów na wydarzeniach poprzedzającym festiwal, a także to, że czytelnicy MBP w Świebodzicach nie pozostali obojętni na apel organizatorów dokonując wpłat pieniężnych na projekt "WSPIERAM KULTURĘ."

Wdzięczność ekipy "Ensemble" przekroczyła nasze oczekiwania. Nie dość, że zostaliśmy obdarowani wejściówkami na poszczególne koncerty, to dodatkowo w dniu 28.08.2014 r. mogliśmy gościć w świebodzickiej bibliotece artystów obecnych na festiwalu: Zbigniewa Zamachowskiego, Marcina Markowicza, Agatę Szymczewską, Tomoko Akasakę oraz Danutę Gwizdalankę.

Kiedy wieść o wizycie znanych gości dotarła do Burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza natychmiast przejął on rolę współgospodarza nie tylko przybywając na spotkanie, ale obdarowując artystów prezentami wśród których znalazł się: Ilustrowany przewodnik po Świebodzicach, Album Świebodzice oraz Świebodzice dawniej i dziś.

To było niesamowite spotkanie. W wypełnionej do ostatniego miejsca bibliotece czytelnicy i sympatycy instytucji z Seniorami na czele uczestniczyli w wydarzeniu, które zapewne na długo pozostanie w pamięci.

Oczekujących na artystów przywitała dyrektor MBP pani Małgorzata Grudzińska wygłaszając bardzo ciekawy wykład na temat znanych świebodziczan, ludzi świata kina, teatru i sztuk,i którzy swoje korzenie mają tu, w naszym mieście.
Potem artyści odpowiadali na pytania, chętnie pozowali do zdjęć i rozdawali autografy. Nie zabrakło wpisów do kronik bibliotecznych.

Na zakończenie goście otrzymali słodkie poczęstunki, które ufundowała Śnieżka Invest, a wręczyła przedstawicielka firmy, pani Marta Łuciów. Czekoladki z wizerunkiem Daisy- oficjalnego produktu zamku Książ znakomicie wpisały się w charakter festiwalowego spotkania w bibliotece.

Dzięki takim urozmaiconym akcjom i spotkaniom o szerokim spektrum działań artystyczno- edukacyjnych nasza biblioteka jak najbardziej zasłużenie może kandydować do miana lidera kulturalnych wydarzeń w Świebodzicach.

Beata Wiciak
MBP w Świebodzicach.