"BĘDZIE SIĘ DZIAŁO" CZYLI KULTURALNE PLANY SENIORÓW
13.08.2014 r.

II Festiwal Dolnośląskich Tajemnic w Zamku Książ, XI Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy, a także 4. Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieslowski i Dni Seniora we Wrocławiu były tematem roboczego spotkania w dn. 07.08.2014 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach.

Na wymienionych imprezach nie zabraknie Seniorów skupionych przy świebodzickiej bibliotece.

Najbliższe wydarzenie to oczekiwane z wielką niecierpliwością święto muzyki w Zamku Książ w dniach 24.08-31.08 2014 r., gdzie nasza placówka postarała sie o bezpłatne wejściówki, aby stać sie świadkami koncertów muzyki poważnej powstałej w Wiedniu na przestrzeni wieków. 140 biletów powędrowało do rąk najbardziej aktywnych Seniorów skupionych przy MBP w Świebodzicach.

W najbliższym czasie planujemy również zaznaczyć swą obecność na festiwalu filmowym odbywającym się w dniach 05-07.09.2014 w Sokołowsku, poświęconym Krzysztofowi Kieślowskiemu. W tym roku w uroczysty sposób uczczone zostanie 35- lecie powstania filmu "Amator" w roli głównej z Jerzym Stuhrem. Z aktorem spotkać się będzie można w dniu 07.09.14, gdzie opowie o powstawaniu tego sztandarowego dzieła kina niepokoju moralnego, a także nieznane dotąd anegdoty z planu filmowego oraz wiele innych interesujących spraw ze świata filmu. Na ten dzień zaplanowany jest wyjazd Seniorów MBP do tej pięknej uzdrowiskowej miejscowości jaką jest Sokołowsko.

Ponieważ bardzo atrakcyjnie zapowiadają się Dni Seniora we Wrocławiu w dniach 19.09.-30.09.2014, świebodziccy Seniorzy z MBP mają zamiar bawić się w dniu inauguracji święta na wrocławskim Rynku i uczestniczyć w Marszu Kapeluszy, a następnie w koncercie zespołu Skaldowie.

Wszystkich chętnych, pragnących wziąć udział w imprezach w formie zespołowej zapraszamy do biblioteki, gdzie do 28.08.2014 przyjmujemy zapisy na wyjazd na w/w imprezy.

Starszy Kustosz MBP
Beata Wiciak