PÓŁKOLONIA W BIBLIOTECE
25.07.2014 r.

Dnia 24 lipca 2014 roku bibliotekę dziecięcą odwiedziły dzieci z półkolonii zorganizowanej w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach . Przybyły one na zajęcia do naszej placówki wraz ze swoimi opiekunami. Pani bibliotekarka krótko i treściwie opowiedziała im o tym co można robić w bibliotece , jakie są formy pracy, co się w niej dzieje, zapoznała z księgozbiorem biblioteki i katalogami.

Następnie przeczytała im bajkę pt. „ Franklin i książka z biblioteki”. Po omówieniu treści utworu ,dzieci kolorowały postać żółwika Franklina. Potem były zagadki , gry planszowe, układanki, ale przede wszystkim oglądanie różnorodnych książeczek i czasopism. Na koniec panie pomalowały dzieciom buzie. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali zakładki oraz kolorowe balony z logiem biblioteki dziecięcej.

Ewa Tadeuszak